Holotropní dýchání®

Prozkoumej hloubku svého já s Holotropním dýcháním

Dovol nám, abychom tě přivítali ve světě, kde se setkává věda a duchovno. Jsme otec a syn, kteří se věnují holotropnímu dýchání - metodě sebepoznání a osobního rozvoje. Připoj se k nám na víkendový seminář a objev sílu vlastního dýchání. Více o nás si přečti v článku Otec a syn: Tým facilitátorů Holotropního dýchání.

Co je Holotropní dýchání?

Holotropní dýchání je metoda, která spojuje tradiční duchovní praktiky a současné poznatky transpersonální psychologie. Pomocí zrychleného dýchání a evokativní hudby se dostáváme do mimořádného/rozšířeného stavu vědomí. V tomto stavu můžeme prožívat obsahy hlubších úrovní vědomí, které jsou nám za běžných okolností skryty. O vzniku metody si můžeš přečíct v článku Holotropní dýchání: Inovativní psychoterapeutická technika Dr. Stanislava Grofa.

Jak probíhá seminář?

Náš víkendový seminář začíná pátečním večerem, kde se účastníci seznámí s teorií a praktickými pokyny pro dýchání. Sobotní program obsahuje dvě sezení holotropního dýchání, během kterých se účastníci vystřídají v roli dýchajícího a sittera. Více o průběhu semináře si můžeš přečíst v článku Jak probíhá seminář holotropního dýchání.

Proč se přidat?

Holotropní dýchání je vzrušující, někdy dramatický a mnohdy i ohromující proces, který nabízí průnik do hlubin vlastního já. Ať už hledáš nové dimenze reality, cestu, jak překonat překážky v osobním rozvoji, nebo potřebuješ najít motivaci k důležitým krokům v životě, holotropní dýchání ti může poskytnout odpovědi. 

Reference účastníků PŘED a PO Holotropním dýchání

Kdy a kde?

22.- 23. 9. 2023 | cena 3 900,- Kč
1.- 2. 12. 2023 | cena 4 200,- Kč

Časový harmonogram:
Pátek 18:00-20:30 Úvodní teorie a seznámení
Sobota 9:00-21:00 Holotropní dýchání

Další informace k semináři si přečti v článku Jak probíhá seminář holotropního dýchání?
a zbytek ti pošleme emailem po přihlášení.

Semináře se konají ve studiu BLÍZKO SEBE v Praze - Modřanech.

Fotogalerie z akce

Kdybyste se mě zeptali co mi přesně holotropní dýchání přineslo, nedokázala bych to tak snadno vysvětlit – je potřeba si to zažít (a každý to bude mít jinak) - ale je to TRANSFORMAČNÍ událost. Určitě jsem se zase o notný kus posunula sama k sobě, k vyléčení některých starých ran a ke spokojenějšími prožívání života a přijímání ho takový jaký je. Tým Honzi Šilara je naprosto skvěle sehraný a hlavně díky nim, to pro mě byl krásný životní zážitek.
Kristýna Zámorská
Začínám rozlišovat můj život před holotropním dýcháním a po něm! Tak transformačně HD vnímám. 👉 Co mě na HD nejvíce fascinuje Když člověk chodí k terapeutovi nebo k psychologovi, řeší s ním věci, které chce, protože si myslí, že to jsou ty záležitosti, které ho trápí, brzdí,.. Jsou ale věci, které máme schované někde hluboko v sobě, vůbec nemusí být na vědomé úrovni. A právě třeba až při HD vylezou na povrch, otevřou se a my jsme v úžasu, že tohle byla TA věc. HD dokáže nahradit několik let psychoterapie (zároveň se to ale nevylučuje). >>>> Byla jsem na HD již 3x. Po každém dýchání mi je na světě krásněji. Jsem více sama v sobě a konečně začínám dávat mé štěstí na 1. místo. Je to pro mě ale velmi těžké. Přestávat mít tu skořápku silné ženy, která vše zvládne, neustále se usmívá a pokud ji něco trápí, nedává to najevo, protože to je přece slabost a na to není v dnešním světě prostor - je přece normální pořád bojovat! (Je nebo není? A kdo to určuje?). Říci, že už nemůžu, plakat nebo se vyjádřit, co mě štve a co už nechci. Nenechat se manipulovat. Prostě začít být sama sebou je hodně těžká práce! Najednou mi do života přicházejí neskutečné synchronicity a krásní lidé. Cítím obrovskou vděčnost, že mi holotropní dýchání přišlo do života. 🙏
Pavla Sazamováviaelite.cz
Holotropního dýchání u “Šilarů” jsem se nedávno zúčastnila po několikaletých obavách z HD jako takového. Jak se záhy ukázalo, jakékoli pochyby z této seberozvojové techniky nebyly na místě. Honzu ml. znám již od základní Waldorfské školy, a tak když se naskytla příležitost, s pocitem bezpečí jsem se konečně rozhodla do toho jít. V první řadě děkuji za to, co Honza s taťkou dělají a jak to dělají a že JE i HD samotné tak můžu mít ve svém životě. Jejich přístup mi dodal odvahu a motivaci. Po HD se cítím MNOHEM lépe, zase jsem si začala jen tak bezstarostně pozpěvovat i na ulici. Začalo se mi hojit srdíčko i dušička a navracím se tak zpět na svou cestu. Když se mě teď někdo zeptá jak se mám, samu sebe překvapuji s upřímnou odpovědí a úsměvem na rtech: “mám se krásně a cítím se moc dobře”. Holotropní dýchání s Honzou a Honzou bez váhání 100% doporučuji. Jestli tohle čteš a stále jsi na pochybách, nebuď! Je to zcela nenásilné a řídíš si to sám/a. Dovol si vystoupit z komfortní zóny. Změní ti to život. 🙂
Mariana Vlasáková

Odebírej Holotropní newsletter